Počet položek: 0 0 Kč

Teplovodní vytápění

Dnešní moderní teplovodní topidla umožňují vytápět celý dům pomocí krbu a přitom zachovat krásný vzhled hoření stejný jako u klasických krbů. Krbová vložka ohřívá ve svém plášti vodu a funguje tedy na stejném principu jako klasický kotel na tuhá paliva. Energie vyvinutá krbovou vložkou může být dále využita pro vytápění radiátorů, podlahové topení nebo například i ohřev TUV.

 

 

 

Princip chladící smyčky

Princip chladící smyčky

Chladící smyčka je bezpečnostní zařízení, které zabraňuje přetopení krbové vložky a následným škodám na majetku nebo zdraví. V momentě výpadku elektrického proudu pak hrozí, že horká voda ve vložce se nebude dostatečně ochlazovat přes radiátory, začne vařit a vznikne velké množství páry, které může potrhat trubky, vložku, popř. způsobit i výbuch.

Pyrolytické sklo

Pyrolytické neboli samočistící sklo je speciální žáruvzdorné sklo, které je na vnitřní straně opatřeno speciální ultratenkou kovovou vrstvou.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Kamna s teplovodním výměníkem umožňují využití části vzniklého tepla pro přímé vytápění místnosti, ve které se kamna nachází a zbytek tepla přechází do topného systému domu či k ohřevu teplé užitkové vody.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací