Počet položek: 0 0,- Kč

Komín

Komín je nedílný prvek soustavy topení. Při spalování a hoření slouží k odvedení nebezpečných kouřových plynů mimo objekt. Správná funkce je zabezpečena jednoduchým fyzikálním zákonem. Teplý vzduch má nižší hustotu jak okolní vzduch studený a stoupá vzhůru.
Jsou-li ke komínu připojena kamna, ve spodní části pod rošt je nasáván studený vzduch, který pomáhá hoření dřeva. Z tohoto důvodu je při roztápění tah malý. Jakmile se dřevo rozhoří, ohřeje komín, rychlost plynů se zvětší.

Výsledek obrázku pro chimney

Připojení na komín se provádí kouřovými trubkami, zpravidla stejnou velikostí jako je výstup na kamnech.
Jak komín, tak i kouřové trubky se musí čistit.

Svislá vzdálenost od napojení kouřovodu do komína po vrchol komína. Tato výška je zdrojem komínového tahu a je důležitá pro návrh průřezu komína (spolu s výkonem a teplotou spalin). Pro tuhá paliva je účinná výška komína minimálně 5 m.

Před samotným uvedením komína do provozu musí být provedena revize komína. Uvádění komína do provozu je nutné provést postupným zvyšováním teploty a postupným vysoušením, zvláště u prvního zátopu nebo po delších odstávkách, kdy může být v komíně nahromaděna vlhkost. Nedodržení této zásady může vést k vážnému poškození komína.

 

Jak často komín čistit?

Pravidelné čištění a kontrola komínu je nejen velmi důležitá, ale v současné době i povinná ze zákona. Za stav a čištění komínu vždy zodpovídá majitel objektu.

Optimální tah komínu

Optimální tah komínu

Aby krb či kamna správně fungovala, je velmi důležitý tah komína. Jak dobře netáhne komín, sebelepší spotřebič nedosáhne svých skutečných výhřevných vlastností.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací